Therapy pets for wounded soldiers / Домашні тварини як метод терапії для поранених військовослужбовців.

Позитивний вплив домашніх тварин на поранених та військовослужбовців, що страждають від травматичного стресу,  добре відомий. Процитована на сторінках цього блогу стаття про котів, що допомагають українським бійцям в зоні АТО – свідчення, що така терапія розповсюджується в Україні як своєрідний засіб самолікування, який знаходять для себе самі бійці. Думаю, що українським лікарям-психотерапевтам та соціальним працівникам буде цікаво ознайомитися з методами застосування  “терапії домашніх тварин” (Animal-Assisted Therapy).

Підхід до цієї терапії може бути різним, та ініціюватися як державними, так і благодійними організаціями. Так, Департамент Медицини Армії США має цілу програму по застосуванню терапевтичних собак, яку освітлено в спеціальному журналі Canine-Assisted Therapy in Military Medicine (Терапія за допомогою собак у військовій медицині) Випуск від квітня 2012 р. можна подивитися онлайн: http://www.cs.amedd.army.mil/FileDownloadpublic.aspx?docid=73e8d2aa-1a2a-467d-b6e3-e73652da8622  

Статті написані як військовими, так і цивільними лікарями, викладачами університетів, адміністраторами та соціальними працівниками, які розглядають різні аспекти залучення собак до процесу лікування. Наприклад:

LCDR Kathleen L. Watkins, USPHS, “Policy Initiatives for the Use of Canines in Army Medicine” (Легальна база для ініціативи з використання собак у військовій медицині),

CPT Christine E. Beck; MAJ Florie Gonzales, Jr; Carol Haertlein Sells; et al,  “The Effects of Animal-Assisted Therapy on Wounded Warriors in an Occupational Therapy Life Skills Program” (Ефекти терапії за допомогою тварин на поранених вояків, які проходять реабілітацію)

Rick A. Yount, MS; Meg D. Olmert; Mary R. Lee, MD, “Dog Training Program for Treatment of Posttraumatic Stress in Service Members” (Тренування собак для лікування пост-травматичного синдрому у військовослужбовців)

З іншого боку, проблеми підготовки та використання домашніх тварин для терапії розглядаються на вебсайтах спеціалізованих благодійних організацій, таких як Pet Partners (Тварини-партнери): www.petpartners.org . Ця загальноамериканська організація займається розробкою методів тренування тварин, проводить  тренінги та видає ліцензії для місцевих цивільних і військових тренерів та центрів.   На вебсайті теж розміщено онлайн-журнал Pet Partners Interactions Magazine. У першому випуску 2015 року розміщено статистику про підготовку тварин та їхню службу на користь людям. Так, на даний час службу несуть 9912 сертифікованих організацією собак, 198 котів, 202 коней, 78 кроликів, 29 пташок, 22 морські свинки, 6 в’єтнамських мініатюрних свиней, 21 лама і 2 щурів. ( http://petpartners.org/document.doc?id=1572)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s