MEDICAL INFO PATHFINDER/ПОШУК МЕДИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

This by-lingual (English/Ukrainian) page is created to provide assistance for Ukrainian medical professionals seeking new information on medical and rehabilitation approaches, treatments, medications, and other issues. / Ця двомовна (англійсько-українська) сторінка створена для допомоги у пошуку медичної інформації. Українські медики можуть знайти посилання на статті та вебсайти про нові підходи до лікування і реабілітації, нові медикаменти, обладнання, пристрої та таке інше.

HOW IT WORKS / ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

1. Administrator is collecting and translating reading materials about PTSD / Адміністратор збирає, перекладає, узагальнює та публікує матеріали з проблеми пост-травматичного стресу. (See FIGHTING PTSD https://pghmaidanhospital.wordpress.com/44-2/ )

2. Reading materials on relevant topics are selected by suggestions from Ukrainian professionals. / Матеріали підбираються та публікуються на прохання  українських медиків, активістів,  соціальних працівників.

ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЗАПРОСУ  ЗАЛИШТЕ СВОЄ ЗАПИТАННЯ У КОМЕНТАРЯХ ДО ЦІЄЇ СТОРІНКИ. 

HOW TO SEARCH MEDICAL INFORMATION IN ENGLISH / ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ДЛЯ САМОСТІНОГО ПОШУКУ МЕДИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ:

1) Починаючи пошук ніколи не використовуйте неспеціалізовані пошукові системи (Google, Yandex, Opera  і т.д. ) так як результати будуть включати блоги “тьоті Маші”, реферати і дипломні для нечесних студентів, і що найгірше – проплачені, щоб бути “нагорі” результатів пошуку,  рекламні сайти для медикаментів.

2) Використовуйте для початкового широкого пошуку спеціалізованої інформації Google-Акадeмія (в англомовному варіанті Google Scholar)

3) Кроки спеціалізованого пошуку:

  • визначте точний термін та перекладіть його англійською (можна через /https://translate.google.com ) та скопіюйте переклад у браузер (Ctrl+A, Ctrl+C)
  • зробіть пошук на Google Scholar (Ctrl+V)
  • зробіть пошук за ключовим словом-терміном на http://www.nlm.nih.gov/ (US National Library of Medicine – NLH/ Національна медична бібліотека США) (Ctrl+V)
  • якщо результатів забагато – зробіть пошук за додатковим терміном серед результатів першого пошуку (“SEARCH WITHIN RESULTS”)
  • якщо у назві статті згадані терміни, які Вас цікавлять, виділіть та скопіюйте назву і, використовуючи  https://translate.google.com/ перекладіть її
  • якщо назва цікава, зайдіть на опис статті  та подивіться на реферат (ABSTRACT), скопіюйте його і перекладіть через https://translate.google.com/ – для того, щоб зрозуміти, про що йдеться (не розраховуйте, що електронний переклад буде точним і професійним)
  • загрузіть текст повної статті або реферату статті, скопіюйте електронну адресу тексту і додайте її до загруженого файлу (або створіть окремий файл для посилань (автор- назва статті- електронгна адреса)
  • зверніться до професійного перекладача.

ЯК РОЗПІЗНАТИ ВАЖЛИВУ І ДОСТОВІРНУ ІНФОРМАЦІЮ.

Як відомо, ціль наукової публікації – ознайомити професійний загал з новими ідеями авторів. Яким публікаціям можна довіряти?

  • опублікованим у наукових журналах (Scholarly Journals) які перед публікацією вимагають рецензію-дозвіл від спеціалістів у даній ділянці (Peer Reviewed Scholarly Journals)
  • тим, що за відповідно короткий час з моменту публікації були процитовані (Cited in) в інших подібних виданнях.

ЯК ЗНАЙТИ ЕЛЕКТРОННИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МЕДИЧНИЙ ЖУРНАЛ

В останні роки все більше наукових медичних журналів виходять як електронні публікації, і деякі з них повністю, або частково знаходяться у вільному доступі.  Продемонструємо один із шляхів знаходження потрібної інформації через портал THOMSON REUTERS : http://ip-science.thomsonreuters.com/cgi-bin/jrnlst/jlsearch.cgi?PC=K  Сайт дозволяє шукати журнали за ключовим словом у їх назві (TITLE WORD), повною назвою(TITLE) та бібліографічним індексом (ISSN). Повна назва та індекс нам невідомі, тому для пошуку вибираємо TITLE WORD і вносимо ключове слова, наприклад TRAUMA (травма). Отримуємо 3 журнали:

1. JOURNAL OF HEAD TRAUMA REHABILITATION Bimonthly ISSN: 0885-9701
LIPPINCOTT WILLIAMS & WILKINS, 530 WALNUT ST, PHILADELPHIA, USA, PA, 19106-3621

2. JOURNAL OF ORTHOPAEDIC TRAUMA Monthly ISSN: 0890-5339 LIPPINCOTT WILLIAMS & WILKINS, 530 WALNUT ST, PHILADELPHIA, USA, PA, 19106-3621

3. JOURNAL OF TRAUMA AND ACUTE CARE SURGERY Monthly ISSN: 2163-0755
LIPPINCOTT WILLIAMS & WILKINS, 530 WALNUT ST, PHILADELPHIA, USA, PA, 19106-3621

Завдяки тому, що медичні терміни інтернаціональні, можна здогадатися, що перший журнал присвічений реабілітації (head= голова, тобто йдеться про реабілітацію після травми голови), другий – ортопедії, а третій… ( тут можна використати Google: ACUTE CARE SURGERY =Невідкладна допомога ХІРУРГІЯ)

Припустимо, нас цікавить реабілітація після травми голови. Прямого посилання на журнал даний вебсайт не дає. Тож копіюємо повну назву журналу і робимо пошук в Google – можна неспеціалізований, бо відома повна назва) Отримуємо адресу журналу (її можна розпізнати по детальному опису: AUTHORS, CONTENT і так далі. Заходимо на вебсайт: http://journals.lww.com/headtraumarehab/pages/default.aspx  Робимо пошук для “бойового поранення” = COMBAT TRAUMA, отримуємо кілька статей у вільному доступі (FREE) Одна із статей зупиняє увагу знайомими термінами: DEVELOPMENT OF A TRAUMATIC BRAIN INJURY MODEL SYSTEM WITHIN THE DEPARTMENT OF VETERANS AFFAIRS POLYTRAUMA SYSTEM OF CARE (http://journals.lww.com/headtraumarehab/Fulltext/2014/05000/Development_of_a_Traumatic_Brain_Injury_Model.11.aspx#T1  переклад Google: “Розробка системи черепно-мозкової травми модель, в рамках Департаменту у справах ветеранів політравмою система допомоги”)  З цього всього можна зрозуміти, що Департамент у справах ветеранів розробив якусь модель, що стосується політравми). Дивимося на реферат (ABSTRACT) і перекладаємо. В цьому випадку, реферат не дає багато інформації, тому дивимося на текст. В наукових статтях дуже часто важлива інформація подана у таблицях. Дивимося на Таблицю 1 “Table 1”

Від перекладача: ця таблиця показує різниці та подібності у критеріях оцінки та визначення типової моделі для травми головного мозку між цивільними та військовими. Тоді як для цивільних травма головного мозку визначається як “пошкодження головного мозку спричинене зовнішньою механічною силою“, для військових вона визначається як “травматично посилене структуральне ушкодження головного мозку чи пошкодження тканин мозку, та/ чи психологічне порушення функціонування головного мозку як результат дії зовнішньої механічної сили”

ЧИ ВАРТА ЦЯ СТАТТЯ ВАШОЇ УВАГИ? ВИРІШУЙТЕ. КОМЕНТУЙТЕ. ШУКАЙТЕ ДАЛІ.

Ганна Чумаченко Ласовська

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s